Outplacement

Svým klientům pomáháme při hledání nového uplatnění pro zaměstnance, kteří jsou nuceni, nejčastěji v rámci organizačních změn, opustit firmu. Specializované rozvojové programy učí propuštěné pracovníky, jak se orientovat na trhu práce, jak uspět při výběrovém řízení a jak si stanovit priority při hledání nového zaměstnání. V některých případech jsme schopni zajistit účastníkům outplacementu bezprostřední pracovní uplatnění.

Cíle Outplacement projektů

Projekt outplacementu je připravován ve spolupráci s klientem vždy tak, aby optimálně naplnil potřeby účastníků i zadavatele.

  • zachování image (prestiže) firmy jako dobrého zaměstnavatele
  • informační servis pro propuštěné pracovníky týkající se možností uplatnění na současném trhu práce
  • identifikace profesního i osobnostního potenciálu propouštěných pracovníků
  • pomoc s vyhledáním nových pracovních příležitostí, příp. umístění těchto pracovníků
  • případná praktická pomoc s komunikací s pracovními úřady (nadstandard)

Jak uvažuje propuštěný manažer?

Statistiky uvádějí, že většina propouštěných manažerů by raději než tučné odstupné uvítala jako bonus ze strany svého bývalého zaměstnavatele podporu při hledání nového uplatnění. Propouštění manažeři často vstupují v budoucnosti opět do kontaktu se svým bývalým zaměstnavatelem ze strany jeho dodavatelů, zákazníků, partnerů apod. V takové situaci je dobré, aby odcházeli z firmy s dobrým pocitem toho, že se k nim jejich bývalý zaměstnavatel zachoval férově a seriózně. Ouplacement ve vztahu k manažerským pozicím je velice účinným nástrojem k posílení či udržení image Vaší firmy nejen jako seriózního zaměstnavatele, ale také obchodního partnera.

Go to top